SkyBridge oficjalnie uruchamia swój fundusz Bitcoin z pozycją 310 milionów dolarówSkyBright

Globalna firma inwestycyjna z siedzibą w Nowym Jorku SkyBridge Capital ogłosiła dziś, że uruchomiła swój fundusz Bitcoin z aktywami zarządzanymi w wysokości 310 milionów dolarów (AUM).

Zarządzający funduszami hedgingowymi założony przez byłego dyrektora ds. Komunikacji w Białym Domu, Anthony’ego Scaramucciego, jest obecnie najnowszą firmą zarządzającą funduszami, która oferuje inwestorom instytucjonalnym ekspozycję na bitcoiny za pośrednictwem funduszu Bitcoin.

SkyBridge Bitcoin Fund jest zasilany z aktywów o wartości 310 milionów dolarów, które podobno pochodzą z flagowego funduszu firmy o wartości 3 miliardów dolarów

Komentując najnowsze osiągnięcia, założyciel i partner zarządzający SkyBridge, Anthony Scaramucci, powiedział Reuterowi: „Wyobraź sobie każdy modelowy portfel, w którym złoto stało się akceptowaną klasą aktywów, każdy modelowy portfel ma 1% ekspozycji na bitcoiny i możesz zobaczyć skalę, w jakiej bitcoin możliwe.”

Wykorzystanie bitcoinów przez Bitcoin Gemini było wynikiem niedawnego wzrostu cen bitcoinów wraz z innymi aktywami kryptograficznymi. Najpopularniejsza kryptowaluta wykazuje tendencję wzrostową, a nawet ustanowiła dla siebie nowy rekord wszechczasów, przekraczając w niedzielę próg 34000 USD.

Oprócz niedawnego wzrostu cen SkyBridge robi to również dla zysków. Dane z Hedge Fund Research (HFR) – firmy zajmującej się śledzeniem branży, ujawniają, że tylko w listopadzie fundusze skoncentrowane na kryptowalutach osiągnęły 52% zysków, co stanowi około 156% w 2020 r.

Według prezesa HFR Kennetha Heinza, zyski z funduszy hedgingowych przyciągnęły uwagę inwestorów, powiedział:

„Po opublikowaniu silnych zysków w burzliwym roku 2020 inwestorzy aktywnie zwiększają ekspozycję na fundusze hedgingowe, w tym strategie kryptowalut”.

SkyBridge będzie mieć nadzieję, że przejmie udział w rynku od Bitcoin Trust Grayscale, który obecnie zarządza aktywami o wartości 17,5 miliarda dolarów.