Czy w miarę jak kraje zaczną się kręcić w kryzysie walutowym, świat ostatecznie zwróci się ku Bitcoinowi?

Argentyńczycy coraz częściej zwracają się do Bitcoinów jako do twarzy rządowych.
W ciągu ostatniego tygodnia waluty fiatowe kilku krajów wymknęły się spod kontroli. W szczególności funt libański i peso argentyńskie odnotowały ogromny spadek wartości walut.

Sytuacja w Argentynie przed pandemią była dość zła, ponieważ kraj południowoamerykański znajdował się w trzyletniej recesji przed uderzeniem koronaawiru.

Kilka dni temu narodowa waluta Libanu stała się mniej więcej równa 1 Satoshi. Funt libański stracił ponad 50% swojej wartości, a zeszłotygodniowe zamieszki były już w toku.

Pojawienie się tych dwóch sytuacji doprowadziło do dyskusji na temat subreddytu krypto walutowego o wydajności krypto walut w obliczu gwałtownego wzrostu inflacji.

Jeśli chodzi o Liban, nadchodzące raporty wskazują, że brak bankomatów Bitcoin doprowadził do wzrostu obrotów w kraju w systemie peer-to-peer.

Kolejną wielką rzeczą, jaką Libańczycy dla nich pracują, jest fakt, że większy odsetek obywateli ma podwójną narodowość.

Nastąpił znaczny wzrost w zakresie nabywania walut kryptograficznych przez ludność cywilną.

Po stronie Argentyny pozostaje niejasne, czy większość jej mieszkańców przyjęła waluty kryptograficzne.

Jest wysoce prawdopodobne, że Argentyńczycy zwiększą wykorzystanie walut kryptograficznych, ponieważ według miesięcznego sondażu przeprowadzanego przez bank centralny, oczekuje się, że sytuacja gospodarcza będzie się rozwijać od złego do gorszego.

Świat nadal odczuwa skutki pandemii COVID-19. Kilka baniek ekonomicznych, które rosły wcześniej, w końcu by pękło. Ciągłe pompowanie pieniędzy na rynki w imię ratowania może doprowadzić do eskalacji kryzysu pieniężnego.

Jeden z Redditorów zauważył, że linie do bankomatów Bitcoinów podwoiły się, gdy rosyjski rubel deprecjonował się z powodu sankcji nałożonych przez administrację prezydenta Obamy w 2016 roku.

To samo może nastąpić na całym świecie, jeśli inflacja uderzy w kolejne kraje.